Ideja

Mūsu ideja ir veidot stāstus par latviešiem ārzemēs, ceļojot apkārt pasaulei.
Jau tuvākajā laikā dodamies vairāku mēnešu garā ceļojumā apkārt zemeslodei. Ceļojuma laikā vēlamies atspoguļot aizbraukušo latviešu dzīves stāstus, akcentējot tās lietas, ko aizbraukšana no Latvijas tiem ir atņēmusi. Tādā veidā vēlamies aicināt latviešus novērtēt to, kas tiem ir dots dzīvojot savā dzimtenē. Paralēli tam plānojam aktīvi atspoguļot savas ceļojuma gaitas, piedzīvojumus un redzēto.

Mūsu motivācija ir ar savu darbu radīt pievienoto vērtību Latvijas sabiedrībai; pierādīt sev, ka spējam realizēt ideju, kam ticam; gūt neatsveramu pieredzi turpmākajai dzīvei.

Blogā 100latviesustasti.lv ceļojuma gaitā publicēsim rakstus, video un fotogrāfijas, dosim iespēju sekot mūsu gaitām arī mikroblogošanas vietnē Twitter un dalīties ar interesanto informāciju sociālajā portālā Facebook, kā arī abonēt Youtube kanālu. Interneta vietnē saturs tiks veidots stāstu formā, publicējot latviešu dzīvesstāstus un ceļojuma piezīmes, atskatu uz piedzīvoto.

Ceļojumā plānots izmantot minimālas personīgās finanses, ceļot ekonomiski, līdzekļus nopelnot „uz vietas”, pārnakšņojot pie paziņām, ceļā satiktiem cilvēkiem un izmantojot couchsurfing.com sociālo tīklu. Ceļā vēlamies realizēt arī mazākus savus sapņus, idejas un projektus ar mērķiem piesaistīt sabiedrības uzmanību, iegūt līdzekļus turpmākajam ceļam kā arī popularizēt atbalstītājus.

Ceļā dodamies 1. februārī, piektdien, ar kravas pārvadātājiem. Kā savu pirmo pieturu plānojam Fllorenci, Itāliju ap 4.-5. februāri.

VIDEO: