Nākotnes vīzijas. Domā lieli!

Pēc atgriešanās dzimtenē no ceļojuma apkārt pasaulei pagājis jau vairāk kā mēnesis. Tikai tagad sāku aptvert, ko īsti esam paveikuši pēdējo astoņu mēnešu laikā, un kā tas ir mainījis mūsu dzīvi, beidzot ir atrasts mirklis, kad varu apsēsties un apkopot miljoniem domu, kas šaustās pa manu galvu. Nereti biežāk uzdotais jautājums no satiktajiem draugiem bijis – kādas ir sajūtas būt atpakaļ, kas ir mainījies? Vai cilvēks pēc šāda dzīves ceļojuma spēj atgriezties ikdienas ritmā? Ko Jūs darīsiet tālāk?

Atbilde uz pirmo jautājumu ir divējāda – mainījies ir pilnīgi viss un tajā pašā laikā nekas. Nav labākas sajūtas, kā atgriezties mājās, kā nekā Sprīdīša atziņa arī netika uzrakstīta tāpat vien, tā ir patiesība. Un piedzīvojot tik daudz, redzot simtiem skaistu un maģisku vietu plašajā pasaulē, satiekot kolorītus cilvēkus, vēl joprojām manas domas ir nemainīgas, vēl jo vairāk – piederība savai dzimtenei ir kļuvusi tikai spēcīgāka. Ir jāsaprot, ka ne vienmēr zāle ir zaļāka tur, kur tu neesi. Novērtē to, kas tev ir. Kad tuvojāmies Latvijas krastiem, pie sevis prātoju, kā būs satikt savus mīļos, kas mainījies viņu dzīvē? Kad minēju, ka mainījies nav nekas, es nemeloju. Runājot ar ģimeni, draugiem, lielākais vairums stāsta, ka nemaz nelikās, ka mēs tik ilgi esam bijuši prom, nekas īpašs viņu ikdienā nav mainījies, viss pa vecam. Staigājot pa Rīgas ielām, lauku māju meža takām arī mani pārņēma sajūta, ka nekur īsti neesmu bijis, viss pa vecam. Bet patiesībā viss ir pilnīgi savādāk, tas, kas ir mainījies esmu es pats, mans dzīves redzējums, vērtību sistēma, nākotnes vīzijas, lietas, kas ir svarīgas, un ko vēlos dzīvē sasniegt. Skaidrs ir viens, ka atgriezties pagātnes ritmā pēc šāda ceļa nav iespējams, un tas nemaz nav vajadzīgs. Ir jāturpina darīt tas, kas sagādā prieku. Varbūt ir cilvēki, kas nodzīvo visu mūžu, tā arī neatrodot savu aicinājumu, es ar ceļabiedru Ģirtu to atradu, tā ir dāvana. Liekas, ka šobrīd varam gāzt kalnus, grūtības, kas kādreiz likās nepārvaramas, tagad vairs nebaida. Ir sajūta, ka katrai bezizejai ir izeja, tikai jāmeklē pareizā atslēga. Ir jāuzdrošinās riskēt, jārealizē savi sapņi un ieceres, tad cilvēks spēj būt laimīgs.kolaza

Ko mēs darīsim tālāk? Mēs turpināsim darīt to, kas sagādā prieku. Turpināsim īstenot dažādas idejas dzīvē. Šobrīd it tikai viens jautājums, no kura gala, lai ķeramies klāt. Pavisam nesen ir dzimusi biedrība 100 latviešu stāsti, kuras mērķos ietilpst apvienot mums līdzīgi domājošus cilvēkus. Tā būs vieta, kur dzims idejas, tā būs vieta, kur palīdzēsim ārzemju latviešiem integrēties Latvijas sabiedrībā. Tuvākajos plānos ietilpst Latvijas jaunatnes apciemošana. Gribam izveidot vērienīgu stāstu tūri pa skolām, sporta skolām, kuras mērķis ir uzrunāt jaunatni, parādīt viņiem, ka nekas nav neiespējams, cik gan svarīgi ir ticēt saviem sapņiem. Vēlamies viņus iedvesmot un motivēt domāt radoši, nebaidīties īstenot savas kvēlākas idejas. Bieži vien mēs baidāmies no neveiksmes tik ļoti, ka nemaz nepamēģinām. Bet vai tad bez mēģinājuma ir iespējams uzvarēt? Arī mēs uzsākot ceļojumu, nezinājām, kādas grūtības mūs sagaida, un kā spēsim apbraukt apkārt zemeslodei, bet mēs ticējām savai idejai, cēlāmies un kritām par to, līdz izcīnījām uzvaru. Un nav labākas sajūtas, kā pēc padarīta darba. Jauniešiem ir miljoniem domu un ideju, kurām nepieciešama vien uzdrīkstēšanās. Tas varbūt jebkas, sevis pilnveidošana kādā konkrētā jomā, jaunas uzņēmējdarbības uzsākšana. Ir lietas, kuras vēlamies izdarīt, bet neatrodam tam laiku, vai arī atmetam tam ar roku, jo liekas, ka tas nekad neizdosies. Ar savu piemēru vēlamies parādīt, cik svarīgi ir darīt to, kas dod gandarījumu. Šī mēneša laikā jau esam paspējuši apmeklēt savu veco skolu, kur ar Ģirtu vadījām vidusskolas gadus, atsauksmes bija vairāk kā pozitīvas, tāpēc zinām, ka esam uz pareizā ceļa, ir jāturpina. Paldies visiem par pozitīvajām un iedvesmojošajām atsauksmēm, saņemtajām vēstulēm, prieks, ka spējam Jūs iedvesmot. Nav nekas labāks, kā dot. Ceļa laikā saņēmām neskaitāmi daudz palīdzības no latviešiem, uz ceļa satiktiem svešiniekiem, tagad gribam to visu nodot tālāk. Es tiešām ticu karmai, labas lietas ar tevi notiek, kad esi labs, izpalīdzīgs pret citiem. Jo vairāk cilvēku domās līdzīgi, jo labāku pasauli mēs veidosim nākotnē.

Par nākotnes iecerēm, kuras īstenosim Latvijā sīkāk informēsim tuvāko nedēļu laikā.

Domā lieli!

Tavi uzticamie 100 latviešu stāsti

K&Ģ

Share