95.stāsts. Ar smaidu pretīm panākumiem – Inese

Latviešu meitene, kas vēl pirms septiņiem gadiem mācījās vidusskolā Vidzemē, nekad nevarēja iedomāties, ka šobrīd dzīvos Amerikā, un veiksmīgi attīstīs savu biznesu jomā, kas viņai nav tikai darbs, bet arī sirdslieta un hobijs. Dzīve ir pilna pārsteigumiem un neplānotiem pagriezieniem.

308055_10150373864226221_1603276995_n

Ineses bērnības gaitas un skolas gadi meklējami Limbažu pilsētā, kur arī absolvējusi vidusskolu. Ārpus zināšanu gūšanas meitene bijusi ļoti aktīva sociālajā dzīvē, veiksmīgi darbojusies pilsētas jauniešu domē, kā arī pārstāvējusi Limbažu jauniešu politisko organizāciju kā tās priekšsēdētāja. Tomēr nākotnes mērķi viņai vēl nebija skaidri zināmi, šaubījās par studiju virzienu, kas tiešām viņai interesētu. Viņa vēlējās pilnveidot savas angļu valodas prasmes, un kur to vislabāk izdarīt, kā valstī, kur runā šajā mēlē. Inese izlēma uz gadu doties jauniešu programmā uz Ameriku, pastrādāt par auklīti ģimenē, paceļot, un izlemt, ko vēlas darīt tālāk.

Viņas ASV stāsts sākās trešajā lielākajā pilsētā Čikāgā. Laiks skrēja vēja spārniem, jo viss apkārt bija jauns un neredzēts, vasara tika pavadīta pie skaistā Garezera, ko īpaši iecienījuši šeit dzīvojošie latvieši. Jaunā gada svinības Inese devās atzīmēt uz Ņujorku, kas lielā mērā arī izmainīja viņas turpmākos plānus. Šī pilsēta tiešām spēj apburt, cilvēki to mīl vai ienīst. Latviešu meitenei iepatikās dzīves straujums un dinamika, viņa saredzēja arī izglītības iespējas šeit. Pēc pirmā gada programmas beigām, atgriezusies Latvijā, nolēma šoreiz doties tieši uz Ņujorku, lai iestātos biznesa koledžā, un paralēli piestrādātu par auklīti pie ģimenes Bruklinā. Sagadīšanās vai arī nē, bet šīs ģimenes galva ļoti veiksmīgi darbojās filmu biznesā, filmējot, montējot video, meitene nemaz nezināja, ka nākotnē tieši šī joma būs viņas lauciņš.

390665_10150448256356221_1314486661_n

Mācoties, strādājot šajā lielpilsētā, neizbēgama sastāvdaļa ir arī dažādi kultūras pasākumi, Brodvejas teātra izrādes un citi sarīkojumi. Kādā no tādām reizēm Inese iepazinās ar Metjū. Tā jau saka, ka īstai mīlestībai nav vajadzīga mūžība līdz saprastu, vai cilvēki sader kopā. Viss notika vienā acu mirklī. Jau pēc deviņiem mēnešiem puisis Inesi bildināja, un vēl pēc sešdesmit dienām jau abi stāvēja altāra priekšā, lai tiktu savienoti laulības saitēm. Neskatoties uz mazo laika posmu kopš iepazīšanās un precībām, pāris paspējis ļoti labi iepazīt viens otru, reiz joka pēc piedalījušies realitātes šovā, kur vienam par otru jāatbild uz dažādiem jautājumiem, un lielā konkurencē uzvarējuši, iegūstot ceļojumu uz eksotisko Salvadoras valsti Centrālamerikā. Nereti cilvēki saka, ka vīrs un sieva nedrīkst jaukt privāto dzīvi ar darbu, bet Inese ar Metjū pierāda, ka tieši pateicoties viņu laulībai, sasnieguši panākumus kopīgajā biznesā.

Puisis jau sen darbojās ar fotografēšanu un mūzikas video klipu filmēšanu. Reiz kāds draugs viņam palūdzis nofilmēt viņa kāzas, lai gan tā nav Metjū specialitāte. Kad šādas reizes atkārtojušās, abi ar Inesi nolēmuši, ka šī ir lieta, kas Ņujorkā ir ļoti pieprasīta, un cilvēki šādam dzīves brīdim naudu tiešam netaupa. Metjū vairāk saprot tehnisko pusi, savukārt Inese darbojās ar komunikāciju pusi, darbs ar klientiem, reklāmu sociālos tīklos.

P16705561Viņa pašmācību ceļā arī apguvusi filmēšanu, un jau pēdējos gadus kāzas iemūžina abi kopā. Var likties, ka konkurence šajā industrijā it sevišķi Amerikā ir milzīga, tā ir tiesa, bet viņi atšķiras ar savu unikalitāti un individuālo pieeju klientam. Strādā uz kvalitāti, ne kvantitāti. Bieži klienti atzīst, ka viņiem patīk, ka kāzas tiek filmētas no precēta pāra, sievietes un vīrieša perspektīvas, tas palīdzot video izveidot tīkamāku. Kā Inese atzīst, darbs pilnas rokas, pēdējā laikā bieži sanāk atteikt klientam, jo visu nevar paspēt. Tuvākos nākotnes mērķos pāris plāno pārcelties uz rietumkrastu, Losandželosu, kur turpinās veiksmīgi iesākto biznesu. Lēmums pieņemts, jo abi vēlējušies dzīvot tuvāk dabai, okeānam, kalniem, un klimats Kalifornijā ir ļoti pateicīgs.

Inese atzīst, ka neskatoties uz laimīgo dzīvi ārzemēs, Latvija tāpat ir viņas īstās mājas. Divas reizes gadā apciemo savu ģimeni un draugus. Viņa ieskicē arī tālākas nākotnes vīzijas, kad vēlētos daļu laika dzīvot arī Latvijā, dzimtajā Limbažu pusē, bet vēl līdz tam jāgūst pieredze un zināšanas izvēlētajā filmēšanas sfērā. „Lai arī dzīvoju Amerikā, tāpat labākās draudzenes ir latvietes, viņas manis saprot viss labāk, jo nākam no vienas zemes”, dzimtenes nozīmi uzsver vienmēr pozitīvā un smaidošā Inese.

Share