91.stāsts. Brauca ziemeļmeitu lūkoties – Agnese un Aivars

Ja cilvēkiem ir lemts satikties un būt kopā, tas notiks agrāk vai vēlāk, tas dzīvē pierādījies vairakkārt un tam piekrīt arī Agnese un Aivars, kuru ceļi krustojušies tikai pirms pāris gadiem, neskatoties uz vairāku tūkstošu kilometru attālumu. Bet līdz tam katrs gājis savu izvēlēto ceļu, krasi atšķirīgu vienam no otra, viens finanšu jomā, otrs mākslinieku vidū, bet ne velti mēdzam teikt, ka tieši pretējie poli pievelkas.

543317_10150786724632077_1197542950_n

Aivara vecvecāku jaunības gadi ir gana trauksmaini un sirdi plosoši. Otrajam  pasaules karam tuvojoties beigām, vectēvs bijis spiests pamest Latviju, atstājot sievu ar mazu bērnu mājās, lai vēlāk viņus spētu izsaukt jau uz Ameriku. Viņš nebēga uz Vāciju, kā tas ierasts, bet gan pāri Baltijas jūrai uz Zviedriju. Interesants fakts, ka viņš kopā ar mazu bariņu latviešu nopirkuši kādu neliela izmēra kuģīti vai buru laivu, ar kuru šķērsojuši lielo Atlantijas okeānu pašu spēkiem, nokļūstot pie Bostonas krastiem. Pēc vairākiem gadiem, vectēvs saucis sievu ar metiņu pie sevis, bet devās tikai viena no viņām, jo meita nevēlējās atstāt Rīgu jaunības mīlestības dēļ. Tikai deviņdesmito gadu sākumā pēc barikāžu cīņām Aivara māte ar septiņpadsmit gadus jauno puiku devās uz Ameriku, jo baidījās no nestabilās situācijas un nezināmā. Ļoti emocionāls bijis brīdis, kad pēc 45 gadiem atkal ieraudzījusi savu tēvu, sajūtas bija vārdiem neaprakstāmas.

Pašam Aivaram esot jaunības zenītā, mācoties profesionālajā vidusskolā par māksliniecisko mēbeļnieku, nemaz negribējās pamest skolu un draugus, lai dotos svešumā. Bet māte bija uzstājīga, viss bija jau izlemts, brauksim. Protams, tikai daudz vēlāk Aivars sapratis, ka izvēle bijusi pareiza, viņš ieguvis labu izglītību un atradis savu aicinājumu. Pēc bakalaura studiju absolvēšanas, trīs gadus strādājis arī Latvijā vieno no vadošajām auditoru firmām, tad atgriezies savās otrajās mājās, lai iegūtu maģistra grādu finanšu jomā. Pabeidzis universitāti ar izcilību, pirms darba uzsākšanas Ņujorkā, pāris mēnešu ceļojis pa Eiropu un Āziju ar vienu mugursomu plecos, tas esot bijis brīnišķīgs un piedzīvojumiem bagāts laiks. Aivaram vienmēr bijusi gaiša galva, bet kurš to būtu iedomājies, ka puisis no profenes (profesionālā vidusskola) reiz strādās pasaules līmeņa finanšu mekā Ņujorkas sirdī, slavenajā Volstrītā. Pēc neatsveramas pieredzes iegūšanas, vēlāk pārcēlies atpakaļ uz Bostonu, kur strādājis vairākos finanšu un arī nekustamo īpašumu uzņēmumos. Tieši šajā pilsētā pirmo reizi iepazinies ar Agnesi.

935182_10151379280027077_1532178171_n

Savulaik pazīstamā dziedātāja (Agnese Barone) Latvijā izdevusi vairākus solo albumus, sadarbojusies ar zināmiem māksliniekiem kā Imantu Kalniņu, Aināru Mielavu, Mārtiņu Freimani un citiem. Viņa apveltīta ar brīnišķīgu balsi un ļoti sirsnīgu un labestīgu īstenas mākslinieces dvēseli. Pēdējos gadus vēl esot Latvijā strādājusi pie Marijas Naumovas par muzikālo pedagodu, brīvprātīgi pasniegusi dziedāšanu bērniem ar īpašajām vajadzībām. Pirms vairāk kā trijiem gadiem devusies apciemot savu jaunāko māsu, kura dienējusi Amerikas gaisa spēkos, piedalījusies Irākas karā, un šobrīd dzīvo Bostonā. Tieši ar viņas palīdzību, Agnese pirmo reizi iepazinās ar Aivaru. Tajā laikā nekādas attiecības nav meklējusi, bet ne viss notiek kā plānots. Abi sākuši sarakstīties, sazvanīties. Agnese ar smaidu sejā atceras: „Un tad Aivars brauca ziemeļmeitu lūkoties”. Izveidojušās romantiskas attiecības, vienam ar otru ļoti saskanējis. Kad Aivars izteicis maģiskos vārdus, Agnese piekritusi, un jau pēc pāris nedēļām tikai ar diviem koferīšiem pie rokas devusies pāri okeānam pie vīra. Tas bija diezgan drosmīgs solis, jo nekad vēl nebija abi dzīvojuši kopā, bet jau no pirmās dienas, kad Agnese ieradās, abiem ļoti saskanējis, bijusi sajūta, ka jau sen pazīstama, tas bija rakstīts zvaigznēs, ka abiem ir lemts satikties. Šobrīd viņa atzīst, ka mūzikai uz laiku ir pielikts punkts, viņa ir ļoti laimīga ģimenes dzīvē, audzinot savus mazos puisīšus Gabrielu un Dominiku.

Share